Ślub w plenerze

Ślub cywilny, podczas którego Para Młoda ślubuje sobie miłość i decyduje się wejść w związek małżeński, to bez wątpienia najważniejszy elementem całego dnia, w którym odbywa się wesele. Uroczystości tej towarzyszy nastrój wzruszenia, a miłość wyrażana jest w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Pary Młode, które pragną związać się ze sobą tym szczególnym rodzajem relacji, nie muszą koniecznie decydować się na to, aby cała ceremonia odbyła się w urzędzie stanu cywilnego, ponieważ ślub może odbyć się też w dowolnym miejscu w plenerze. Istnieją bardziej atrakcyjne opcje, niestandardowe i unikalne miejsca, które są warte rozważenia i mają szansę sprawić, że ślub będzie zapierał dech w piersiach z zachwytu.

Zaślubiny na łonie natury najbardziej zapadają w pamięć, nie tylko nowożeńcom, ale i przybyłym gościom. Urocza przestrzeń, krajobraz jak z bajki i ciepła, rodzinna atmosfera. Wiele przyszłych par młodych szuka tego rodzaju aury dla najważniejszego dnia w swoim życiu. Ślub i wesele w plenerze sprawdzą się w każdej sytuacji. Najważniejsze jest to, aby ten czas spędzić w wyjątkowej atmosferze z najbliższymi.

Często narzeczeni rozmyślają nad formą własnego ślubu i późniejszej uroczystości weselnej. Pojawiają się nietypowe pomysły, jak zaślubiny nad morzem na plaży, w górach czy w lesie. Wszystko to łączy jedna ważna rzecz – natura. Każda wzniosła uroczystość odbywająca się na łonie natury jest wyjątkowa. Tę wyjątkowość gwarantuje wszechobecna roślinność, niezwykła aura tajemniczości, ale również ciepło, bliskość i lekkość.

Sam pomysł na organizację wesela w plenerze jest obecnie bardzo popularnym zjawiskiem. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach związanych z uroczystością zaślubin na świeżym powietrzu. W przypadku ślubów cywilnych powiedzenie sobie „tak” na łonie natury nie stanowi obecnie problemu, reguluje to ustawa – Prawo o aktach stanu cywilnego, które mówi o możliwości zawarcia małżeństwa poza urzędem, trzeba jedynie zachować powagę i doniosłość ceremonii. Możliwe jest to od 1 stycznia 2015 roku.

Jeśli natomiast myślicie o ślubie kościelnym, trzeba wiedzieć, że prawo kościelne zabrania zawierania ślubu poza świątynią do tego przeznaczoną. Pozostaje jednak w tym wypadku cieszyć się z przyjęcia weselnego, które może odbyć się na łonie natury – jest wiele możliwości i pomysłów na organizację samego przyjęcia weselnego w ogrodzie. Najważniejszym punktem może się okazać jednak wybór miejsca, gdzie chcielibyśmy wypowiedzieć sobie przysięgę małżeńską. Oprócz widoków i odpowiedniej aury, o której tu tak dużo piszemy, ważne są również mimo wszystko bardziej przyziemne aspekty, w tym: smaczne i zdrowe jedzenie, sezonowe i regionalne produkty oraz komfortowy nocleg. Ważne, aby para młoda i ich goście mieli zapewnione odpowiednie warunki. Ślub w plenerze powinien być perfekcyjny!

Sale weselne nierzadko posiadają słabe oświetlenie. Dużym wyzwaniem jest również stworzenie dobrych fotografii w kościele. Zazwyczaj oświetlony jest przede wszystkim ołtarz, a w bocznych częściach budynku wykorzystuje się świece lub niewielkie lampy. Wesele w plenerze pozwala na realizację bardzo dobrych zdjęć. Fotograf może bowiem wykorzystać naturalne światło. Zdjęcia wyróżnia niepowtarzalny urok. Słońce zapewnia również oryginalność każdego kadru. Warto pamiętać, by po zapadnięciu zmroku przestrzeń imprezy była dobrze oświetlona. Wielbiciele tradycyjnych rozwiązań mogą zdecydować się na zastosowanie standardowych, jasnych lamp oraz świeczek. Chcąc urozmaicić aranżację imprezy, warto natomiast wykorzystać różnokolorowe LEDY.
Wesele w plenerze Pałacu w Małkowie stanowi świetne rozwiązanie dla osób, pragnących nadać swojej ceremonii niebywałej estetyki i oryginalnego uroku. Zabawa pod gołym niebem na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości. Warto więc zdecydować się na zaaranżowanie imprezy w tak nietypowym stylu.

 

Ślub cywilny w plenerze

Pałac w Małkowie to idealne miejsce na ślub cywilny w plenerze. Do dyspozycji Par Młodych mamy zarówno przepiękną salę weselną zlokalizowaną we wnętrzu Pałacu, jak również ogromny, zabytkowy park, który idealnie sprawdza się podczas uroczystości plenerowych.

Masz Pytania?

Skontaktuj się z nami!

Zapewniamy wysokiej jakości usługi. Pomagamy odpowiednio zorganizować imprezy oraz spotkania.

 

Ślub i wesele w plenerze, a potem nocleg w hotelu…

Po ślubie zachęcamy do hucznej zabawy w zorganizowanym przez nas weselu w plenerze. Do dyspozycji naszych gości przygotowaliśmy również 11 komfortowych i atrakcyjnych wizualnie pokoi hotelowych, które pomieszczą nawet 40 osób i będą stanowić doskonale miejsce odpoczynku po całej uroczystości i hucznej zabawie do białego rana. Nasi eksperci chętnie pomogą w kwestiach wyboru weselnego menu czy elementów dekoracyjnych, a także bazując na swoim doświadczeniu wskażą najbardziej atrakcyjne atrakcje dla gości.

Ślub cywilny w plenerze – organizacja i formalności

Choć może wydawać się, że zorganizowanie ślubu cywilnego poza urzędem stanu cywilnego może być trudne i wymaga szeregu zabiegów formalnych, Pary Młode decydują się na wybór Pałacu w Małkowie, mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc w tym obszarze, niezależnie od tego czy zdecydują się na plenerowy ślub w naszej prostokątnej sali weselnej lustrzanej zlokalizowanej we wnętrzu Pałacu (sprawdź: wesele w Pałacu), czy też na plenerowy ślub w zabytkowym, zielonym i wyjątkowym ogrodzie zlokalizowanym w jego pobliżu.

Koszty ślubu w plenerze

Koszty ślubu w plenerze nie są wysokie – Urząd Stanu Cywilnego dolicza zwykle dodatkowo opłatę w wysokości 1000 zł, co z uwagi na wyjątkowy charakter dnia nie wydaje się zaporową kwotą. Jeśli chcą Państwo poznać dokładniejszy cennik wesela czy ślubu w Plenerze w Pałacu w Małkowie zachęcamy do kontaktu bezpośredniego drogą telefoniczną 535-442-333 lub mailową malkow@malkow.pl.

Do naszego Pałacu można łatwo dojechać z województwa łódzkiego i wielkopolskiego.

Znajdujemy się w odległości:

  • Sieradz – 13 km
  • Zduńska Wola – 28 km.
  • Kalisz – 41 km
  • Łódź – 66 km
  • Uniejów – 37 km
  • Borysew – 40 km