Park Linowy w Uniejowie

Park linowy jest to konstrukcja linowa zamontowana na drzewach lub palach i jest to forma zabawy na wysokości, którą można uznać za w pełni bezpieczną. To szczególny rodzaj sportu, ponieważ z jednej strony jest to aktywność ruchowa zbliżona do alpinizmu, z drugiej zaś w pełni bezpieczna i przeznaczona do możliwości niemal każdego – od najmłodszych po trochę starszych. Na przeszkodach parku linowego doskonale bawić się mogą niemal wszyscy. Nie jest wymagane doświadczenie ani żadne umiejętności związane z obsługą sprzętu czy wspinaczką. Do przeciwwskazań można zaliczyć głównie niski wzrost czy zły stan zdrowia uniemożliwiający podejmowanie wysiłku fizycznego. Parki linowe w Polsce zaczęły pojawiać się od 2005 i od tego czasu stają się coraz bardziej popularne i znajdują coraz szerszą rzeszę amatorów.

Termalny Park Linowy w Uniejowie

Jednym z parków linowych, które z pewnością warto odwiedzić jest Termalny Park Linowy w Uniejowie, który został otwarty w czerwcu 2017 roku. Park linowy znajduje się na terenie zabytkowego parku niedaleko XIV- wiecznego zamku nad rzeką Wartą.

Poziomy trudności w parku linowym Uniejów

Park linowy posiada pięć tras o zróżnicowanym poziomie trudności.

Mini Park

Dla najmłodszych przygotowaliśmy trasę zabezpieczona na całej długości siatką asekuracyjną. Trasa dostępna jest dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Składa się z 10 drewnianych domków zamontowanych na naturalnym drzewostanie na wysokości 1,5 m. Trasa o długości 82 m pozwalana na pobudzenie wyobraźni oraz umiejętności małych zdobywców. Młody uczestnik może samodzielnie podjąć decyzję w jaki sposób zakończy zabawę, do wyboru ma zjazd na talerzyku lub zjeżdżalnie. Na Mini Paku obowiązuje bilet całodniowy.

W ofercie dostępne są również cztery trasy wysokiego parku linowego (niska, średnia, wysoka oraz trasa zjazdowa). Wszystkie trasy wyposażone są w system ciągłej asekuracji.

Cennik biletów:

 • bilet normalny – poniedziałek-piątek – 15 zł, weekendy i święta 18 zł
 • bilet grupowy – >20 osób, poniedziałek-piątek – 12 zł, weekendy i święta 15 zł

Trasa niska

Junior jest przeznaczona głównie dla dzieci. Jest to trasa dydaktyczna pozwalająca na zapoznanie się okolicznym ekosystemem wodnym, znajdującym się w rzece Warcie. Trasa składa się z 9 przeszkód zamontowanych na wysokości 1,5 m nad ziemią. Całkowita długość atrakcji to 116 m zakończonych zjazdem tyrolskim.

Cennik biletów:

 • bilet normalny – poniedziałek-piątek – 20 zł, weekendy i święta 24 zł
 • bilet ulgowy – poniedziałek-piątek – 16 zł, weekendy i święta 20 zł

Trasa średnia

znajduje się na wysokości 3 m, składa się z 14 przeszkód o różnym poziome trudności. Łączna długość atrakcji to 203 m zakończone 46 metrowym zjazdem tyrolskim.

Cennik biletów:

 • bilet normalny – poniedziałek-piątek – 24 zł, weekendy i święta 28 zł
 • bilet ulgowy – poniedziałek-piątek – 18 zł, weekendy i święta 24 zł

Trasa wysoka

Zawieszona jest na wysokości 6 m. Na trasie znajduje się 14 przeszkód o różnym poziome trudności. Całkowita długość trasy to 203 m zakończone 46 metrowym zjazdem tyrolskim.

Trasy średnia i wysoka przeznaczona jest dla dorosłych oraz dzieci od 8 roku życia.

Cennik biletów:

 • bilet normalny – poniedziałek-piątek – 28 zł, weekendy i święta 32 zł
 • bilet ulgowy – poniedziałek-piątek – 24 zł, weekendy i święta 28 zł

Zjazd tyrolski

Największą atrakcją Termalnego Parku Linowego jest zjazd tyrolski przez rzekę Wartę. Trasa składa się z dwóch przejazdów nad rzeką oraz przeszkody. Całkowita długość trasy 220 m.

Cennik biletów:

 • bilet normalny – poniedziałek-piątek – 22 zł, weekendy i święta 26 zł

Ścianka wspinaczkowa

Na terenie parku linowego znajduje się ścianką wspinaczkową oraz wahadło – BIG SWING na wysokości 9 m.

Cennik biletów:

 • bilet normalny – poniedziałek-piątek – 20 zł, weekendy i święta 25 zł

Wahadło BIG SWING

Cennik biletów:

 • bilet normalny – poniedziałek-piątek – 22 zł, weekendy i święta 25 zł

Przed wejściem na wybraną trasę wysokiego parku linowego przeprowadzane jest szkolenie. Na trasie szkoleniowej każdy z uczestników ma do pokonania przeszkodę oraz krótki zjazd tyrolski. Długość trasy to 13 m.

*bilet ulgowy przysługuje dzieciom oraz młodzieży uczącej się do ukończenia 18 roku życia na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.
** PROMOCJA – przy wybraniu dowolnej trasy: zjazd tyrolski -50% wartości.

Zgodnie z tym co jest napisane na stronie Park Linowy w Uniejowie został tak zaprojektowany, żeby sprostać wymaganiom, zarówno Gości bez żadnego doświadczenia w tego typu atrakcjach, dzieciom, osobom starszym, ale również tym, dla których taka forma rozrywki nie jest obca i oczekują ekstremalnych wrażeń.

W przypadku złych warunków atmosferycznych prosimy o sprawdzenie telefoniczne dostępności parku.

Dane adresowe:

Termalny Park Linowy w Uniejowie
Zamkowa 3/5
99-210 Uniejów, Polska
tel. 516 797 555

Więcej informacji można znaleźć na: www.parklinowy-uniejow.pl

Park Termalny w Uniejowie – i co dalej…

Jeśli zamierzają Państwo odwiedzić Park Termalny Uniejów, to zapraszamy do tej okazji do naszego Pałacu w Małkowie. To właśnie tutaj można przybyć na nocleg do hotelu, w który posiadamy szeroką bazę zadbanych pokoi. Przybywając do nas w niedzielę można zjeść pyszny dwudaniowy obiad, a przy okazji skorzystać z uroków tutejszego miejsca, na który oprócz pięknego i zabytkowego pałacu składa się też piękny park, po którym można z przyjemnością pospacerować i odpocząć.

Nasz pałac to świetne miejsce na złapanie oddechu i przenocowanie przed dalszą podróżą lub zwiedzaniem tutejszych atrakcji turystycznych, które znajdują się nieopodal. Łatwo stąd do jechać do miejsc takich jak:

Zapraszamy serdecznie!