Ostrów Warcki – port jachtowy i plaża

Zbiornik Jeziorsko, zwany „Morzem Sieradzkim” to największy akwen w regionie łódzkim. Na miejscu znajduje się wiele atrakcji rekreacyjnych, przyrodniczych i turystycznych. Dzięki temu można odpocząć zażywając kąpieli słonecznych, ale też spędzić czas aktywnie: spacerując, uprawiając sport i zwiedzając okolice.

Jednym z najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić jest port jachtowy oraz w Ostrowie Warckim, na terenie gminy Warta. W sezonie można tu znaleźć wiele zajęć i form spędzania czasu, które nie pozwolą się nudzić: możliwość wypożyczenia kajaków, rowerów wodnych, jachtów, łodzi, skuterów czy motorówek. Można też pograć w siatkówkę plażową czy tenisa stołowego.

Latem odbywają się tu Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko, rejsy po zalewie, seanse kina letniego czy koncerty muzyczne. Różnorodność atrakcji sprawia, że nie da się tu nudzić!

Na miejsce można dojechać samochodem i pozostawić je na parkingu przed wejściem na plaże. Dla spragnionych i głodnych na miejscu istnieje możliwość zakupu napojów oraz jedzenia.

To z pewnością jedno z ładniejszych tego typu miejsc w województwie łódzkim. Inne miejsca w okolicy, które warto odwiedzić to m.in. Ogród zmysłów w PoddębicachZoo Safari w Borysewie czy Termy Uniejów.

Jeśli przebywacie w okolicy i szukacie miejsca, gdzie można przenocować zapraszamy do naszego hotelu w Pałacu Małkowie. Oprócz bazy noclegowej zapewniamy też smaczne jedzenie z regionalnych produktów w restauracji oraz możliwość spędzania miłego czasu w okolicy w zabytkowym parku, w którym można spacerować, cieszyć się zielenią i odpoczywać.

Dla zainteresowanych: