Ogród zmysłów w Poddębicach

Ogród Zmysłów w Poddębicach to jedyny w województwie łódzkim park zdrojowy. Nawiązuje on formą do parków, które powstały w miejscowościach uzdrowiskowych, takich jak: Ciechocinek, Rabka czy Kudowa Zdrój. To doskonałe miejsce, aby spędzić trochę czasu w ciszy i spokoju. Zrelaksować się w otoczeniu zieleni, szumu wody i napić się wody prosto ze Źródła. Szukacie miejsca, gdzie można odpocząć i zrelaksować się? Nie mogliście lepiej trafić!

Ogród zmysłów i pijalnia wód termalnych

Park jest podzielony jest na pięć części, w ramach których znajdują się różne instalacje pomagające w poznawaniu natury przez różne zmysły: słuch, dotyk, wzrok, węch i orientację przestrzenną. Atrakcje na trasie parku dla zainteresowanych wymagają ruchu, aktywności a nawet ćwiczeń, ale można też po prostu spacerować, podziwiać fontanny i cieszyć się okalającym zewsząd pięknem przyrody.

Ściana wodna, muzyczne gniazda, klawiatura fortepianu, echo studnie, megakalejdoskop czy zapachowe siedziska to tylko niektóre z najbardziej pomysłowych atrakcji na miejscu w parku. Instalacje pokazują wielowymiarowość korzystania z wszystkich zmysłów człowieka.

To uczta dla duszy, ale i dla oka, jeśli ktoś lubi cieszyć wzrok elementami małej architektury, takimi jak: mur struktu­ralny, kolorowe fontanny, organiczne latarnie czy siedziska wstęgowe (chillout speace).

Na miejscu znajduje się też odnowiony Pałac Grudzińskich oraz Dom Kultury i Sportu. W parku znajduje się też budynek byłego kościoła, gdzie obecnie znajduje się pijalnia wód. Można tam zaczerpnąć kilka łyków wody wprost ze źródła i napełnić swoje butelki. Kilkanaście metrów od wejścia do parku stoi głaz z 1962 roku poświęcony setnej rocznicy przybycia w okolice Poddębic (Bronowo) polskiej pisarki Marii Konopnickiej.

Godziny otwarcia i wstęp

Ogród Zmysłów czynny jest codziennie w godzinach 10.00-22.00, a od listopada w godzinach 10.00-20.00

Pijalnia czynna jest od środy do piątku w godzinach 12.00 – 16.00, w soboty- niedziele w godzinach 12.00-20.00

Warto podkreślić, że wejście na teren całego parku i pijalni wód jest bezpłatne w związku czym to świetny i niedrogi pomysł na spędzenie weekendu.

Ogród zmysłów w Poddębicach – czy warto przyjechać z dziećmi?

Park w Poddębicach to świetne miejsce, aby wybrać się z dziećmi. Na miejscu znajduje się atrakcje dla dzieci, plac zabaw i inne mniej oczywiste rozrywki jak np. ćwiczenie zmysłu równowagi na kładkach czy instalacje pomagające ćwiczyć orientację przestrzenną. To miejsce tym bardziej sprzyja wypadom z dziećmi, że w okolicy znajduje się wiele innych miejsc, które warto odwiedzić: Termy Uniejów czy ZOO Safarii Borysew.

Hotel i noclegi – czyli gdzie w okolicy warto się zatrzymać?

Jeśli po weekendzie pełnym wrażeń i atrakcji poszukujecie noclegu zapraszamy do naszego hotelu w Pałacu w Małkowie tuż obok Sieradza. Na miejscu czeka baza pokoi, pyszne jedzenia w restauracji oraz okalający pałac park, gdzie można pospacerować, znaleźć chwilę wytchnienia i odpocząć.

Dla zainteresowanych: