Klasztor i kościół OO. Bernardynów w Warcie

Zaledwie 1,5 km dzieli Pałac w Małkowie od miasta Warta, w którym jedną z największych atrakcji jest klasztor i kościół OO. Bernardynów pw. Wniebowzięcia N.M.P.

Historia założenia klasztornego sięga XVw., gdy to w 1457r  Świętosław i Anna Darmopychowie oraz Dorota Kurska i Dorota Zarębina, ofiarowują ziemię pod budowę kościoła i klasztoru oo. Bernardynów. Wnętrze kościoła wręcz olśniewa, można zobaczyć w nim zabytkowe freski gotyckie Franciszka z Sieradza z XVI w. i barokowe Walentego Żebrowskiego z XVIII w. i obrazy Tomasso Dolabelli. Architektura świątyni posiada elementy gotyku, renesansu i baroku. Wewnątrz znajduje się również sarkofag kryjący ciało sługi Bożego błogosławionego Rafała  z Proszowic. Klasztor w  Warcie to miejsce przepełnione wiarą i historią, które przyciąga  wierzącego i turystę aby spotkali się z Bogiem i sobą.

Co roku 15 sierpnia odbywa się festyn parafialny, a w okresie Bożego Narodzenia rzecze turystów w każdym wieku przyciąga żywa szopka Bożonarodzeniowa na placu przed klasztorem i ruchoma w świątyni. Klasztor OO. Bernardynów w Warcie od wielu już lat organizuje spotkania i koncerty.

Pielgrzymi i turyści przybywający do kościoła, mogą poprosić o przewodnika, który przedstawi historię. W celu rezerwacji wizyty z przewodnikiem należy kontaktować się z br. Hiacyntem – tel. 886 046 932.

Więcej informacji o historii i wydarzeniach odbywających się na stronie klasztoru: www.warta.bernardyni.pl/