Zagroda Młynarska Uniejów

Uniejów jest znany w Polsce ze wspaniałego kompleksu termalno-basenowego, do którego tłumnie przybywają ludzie z całego kraju. Jednak niewiele osób, wie, że na tym terenie, znajduje się również klimatyczna Zagroda Młynarska w Uniejowie. Jest to piękne zabytkowe miejsce, w którym znajduje się aż pięć obiektów z dawnych czasów. Właśnie w tym jednym miejscu zostały one zebrane z całego województwa łódzkiego. Są to:

 • dwa wiatraki uniejowskie
 • koźlaki z Chorzepina i ze Zbylczyc
 • dwór z miejscowości Nagórki
 • budynek inwentarski z Uniejowa
 • chałupa ze Skotnik.

Na terenie kompleksu można znaleźć również wierną kopię stodoły z Beskier.

Zagroda Młynarska w Uniejowie – noclegi, pokoje, rezerwacje i cennik

JZagroda Młynarska w Uniejowieeśli chcesz wraz z najbliższymi odpocząć i zrelaksować się w malowniczym otoczeniu, wśród śpiewu ptaków, na łonie natury, Zagroda Młynarska w Uniejowie oferuje korzystny nocleg. Możliwość spędzenia nocy w wiatraku z Chorzepina, to dodatkowa gwarancja nowych i zupełnie niepowtarzalnych wrażeń. Znajomi na pewno będą nie lada zdziwieni, wiedząc, że spanie wśród starodawnych elementów młyna nie jest Ci obce. Pozostałe pokoje znajdują się w zabytkowym drewnianym dworze. Cennik Zagrody Młynarskiej w Uniejowie jest dostępny na stronie www – cena za dobę dla dwóch osób wynosi około 290 zł. W cenie noclegu jest też śniadanie, parking i pobyt na termach, a pokoje utrzymane są w nienagannej czystości i w zabytkowym klimacie.

Osoby, która nie chcą poprzestać na atrakcjach w Uniejowie zapraszamy do zwiedzenia pięknych terenów w Małkowie – tutejszego Pałacu i przyległego do niego parku, gdzie znajduje się też hotel, w którym można przenocować oraz restauracja ze smacznym jedzeniem. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji pokoi.

Restauracja w Zagrodzie Młynarskiej w Uniejowie

Restauracja Zagrody Młynarskiej w Uniejowie znajduje się w chałupie z połowy XIX w. przeniesionej z miejscowości Skotniki, gm. Zgierz. Wszystkie dania, które są w niej oferowane, przygotowywane są na bieżąco ze zdrowych lokalnych produktów, więc każdego dnia można zjeść zupełnie inny posiłek. Wołowina w sosie własnym, buraczki ze śliwką, żeberka z miodem i chilli… palce lizać!

Zagroda Młynarska Uniejów – atrakcje

Na terenie kompleksu jest mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. W stodole można podziwiać ekspozycję zabytkowych pojazdów konnych i pamiątkową kolekcję dawnych narzędzi stolarskich i ciesielskich. Budynek inwentarski służy jako boks dla koni, więc jest to nie lada frajda dla osób, które przyjeżdżają do Zagrody Młynarskiej Uniejów z własnymi końmi. Tuż obok znajdują się Termy, więc długie godziny w leczniczej wodzie i moc innych wodnych atrakcji, są idealnym urozmaiceniem dla każdego turysty!

Zagroda Młynarska Uniejów – godziny otwarcia, adres i dojazd

Zagroda Młynarska znajduje się przy ul. Arcybiskupa Jakuba Świnki 1, 99-210 Uniejów. Sprawdź jak dojechać na Mapach Google.

Godziny otwarcia to:

 • poniedziałek 13:00–20:00
 • wtorek 13:00–20:00
 • środa 13:00–20:00
 • czwartek 13:00–20:00
 • piątek 13:00–20:00
 • sobota 13:00–20:00
 • niedziela 13:00–20:00

Być może zainteresuje Cię też: