Przewodnik

Pałac w Małkowie usytuowany jest w pobliżu wielu atrakcji, które chętnie Państwu przedstawimy. Oprócz dość znanych Term w Uniejowie i Zoo w Borysewie, województwo łódzkie bogate jest w inne ciekawe miejsca. Jeśli chcą Państwo urządzić sobie dłuższą wycieczkę, zapraszamy do skorzystania z naszego hotelu – luksusowe i spełniające najwyższe standardy pokoje, mogą Państwo wynająć już za 200 zł za dobę wraz ze smacznym lokalnym śniadaniem. Zapraszamy również na pyszne niedzielne obiady, które przygotowuje profesjonalny kucharz ze zdrowych i ekologicznych produktów. Na terenie Pałacu organizowane są też animacje dla dzieci, więc każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, nawet najmłodsi.

Zalew w Jeziorsku – największy zbiornik w centrum Polski – turystyczna perełka, która ciągnie się przez wiele kilometrów, aż do Ostrowa Warckiego. Piękne plaże, zapierająca dech w piersiach przyroda i możliwość uprawiania sportów wodnych, to nie lada frajda dla miłośników natury.

Ogród Zmysłów z zabytkowym pałacem w Poddębicach – chociaż ta atrakcja znajduje się w trochę dalszej odległości od Pałacu w Małkowie, odwiedzenie pięknego pałacu Grudzińskich, to wspaniała przygoda.

Dwór w Kalinowej – pierwowzór „Strasznego Dworu” z opery Moniuszki.

Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie – boisko do piłki nożnej, piłki plażowej, siatkówki oraz tenisowe korty, to moc atrakcji dla każdego, nie tylko dla najmłodszego grona.

Zagroda Młynarska w Uniejowie – Uniejów to nie tylko termy, ale również inne atrakcje. Zagroda Młynarska składa się z zabytkowego dworu, dwóch starodawnych wiatraków, budynku inwentarskiego i chałupy ze Skotnik. W chałupie można spróbować pysznego świeżo wypiekanego chleba prosto z pieca.

Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie – wspaniały zamek ogrzewany… wodą geotermalną, w związku z tym jest w nim cały czas ciepło. Ekologiczne źródło ciepła to niejedna niespodzianka – warto poznać inne zamkowe atrakcje!

Park Liniowy w Uniejowie – alpinistyczne doznania w województwie łódzkim! Park linowy funkcjonuje od 2017 roku.

Najmniejsza Parafia w Polsce – znajduje się w Siedlątkowie obok Jeziorska. Najchętniej odwiedzana parafia przez zakochanych.

Wzgórze Zamkowe w Sieradzu – wzgórze usypane przed XII wiekiem i to właśnie spod tego wzgórza rycerze wyruszali na Bitwę pod Grunwaldem.

Miejscowość Grzyb – według badań naukowego satelity najlepsze miejsce w regionie do obserwacji gwiazd.

Open Hair Festival Sieradz impreza odbywająca się co roku od 2009 w Sieradzu na cześć znanego fryzjera Antoniego Cierplikowskiego pełna koncertów, konkursów, pokazów fryzjerskich i innych wydarzeń kulturalnych