Apartament Konstancji Biernackiej

Opis pokoju

Ten duży pokój wraz z salonem kąpielowym tworzą idealną przestrzeń do wypoczynku. W pokoju znajduje się odwójne łóżko, biurko, wygodny fotel.

Okna tego apartamentu wychodzą na urokliwy park i dolinę Warty. Drzwi balkonowe prowadzą na mały taras od frontu budynku.

Szybkie wifiBudzenie na życzenie
PrysznicRęcznik
KlimatyzacjaPościel
OgrzewanieDźwiękoszczelność
ToaletaKsiążki

 

Konstancja Biernacka była córką Antoniego Małachowskiego, wojewody mazowieckiego, i Katarzyny z Działyńskich, wojewodzianki gnieźnieńskiej. Około 1794 została żoną kasztelana sieradzkiego Pawła Biernackiego. Konstancja wybrała miejsce na rezydencję jej syna Stanisława w Małkowie, gdzie następnie zamieszkała. Zgromadziła cenny księgozbiór, kolekcjonowała pamiątki przeszłości, które jednak uległy rozproszeniu. Ocalało tylko kilkadziesiąt książek w języku francuskim należących obecnie do zbiorów muzealnych. Była autorką książek pedagogicznych, m.in.  „Rozmowy Pawlunia z Babunią.”

Najczęstsze pytania zadawane przez gości hotelowych.

Czy śniadanie jest standarowo wliczone w cenę pokoju?

Tak. W cenie pokoju wliczone jest śniadanie w formie bufetu szwedzkiego.

Czy na terenie obiektu są prowadzone animacje dla dzieci?

Tak animacje dla dzieci są prowadzone na terenie obiektu jednak jest to usługa płatna dodatkowo. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.