Apartament Konstancji Biernackiej

Opis pokoju

Ten duży pokój wraz z salonem kąpielowym tworzą idealną przestrzeń do wypoczynku. W pokoju znajduje się odwójne łóżko, biurko, wygodny fotel.

Okna tego apartamentu wychodzą na urokliwy park i dolinę Warty. Drzwi balkonowe prowadzą na mały taras od frontu budynku.

Szybkie wifi Budzenie na życzenie
Prysznic Ręcznik
Klimatyzacja Pościel
Ogrzewanie Dźwiękoszczelność
Toaleta Książki

 

Konstancja Biernacka była córką Antoniego Małachowskiego, wojewody mazowieckiego, i Katarzyny z Działyńskich, wojewodzianki gnieźnieńskiej. Około 1794 została żoną kasztelana sieradzkiego Pawła Biernackiego. Konstancja wybrała miejsce na rezydencję jej syna Stanisława w Małkowie, gdzie następnie zamieszkała. Zgromadziła cenny księgozbiór, kolekcjonowała pamiątki przeszłości, które jednak uległy rozproszeniu. Ocalało tylko kilkadziesiąt książek w języku francuskim należących obecnie do zbiorów muzealnych. Była autorką książek pedagogicznych, m.in.  „Rozmowy Pawlunia z Babunią.”

Najczęstsze pytania zadawane przez gości hotelowych.

Czy śniadanie jest standarowo wliczone w cenę pokoju?

Tak. W cenie pokoju wliczone jest śniadanie w formie bufetu szwedzkiego.

Czy na terenie obiektu są prowadzone animacje dla dzieci?

Tak animacje dla dzieci są prowadzone na terenie obiektu jednak jest to usługa płatna dodatkowo. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt z działem obsługi klienta.